+38 (04744) 3-98-37
Меню

Виховний захід із студентами спеціальності 208 «Агроінженерія» на тему: «НАСИЛЛЮ – НІ!»

    Зустрічі студентів з практичним психологом університету Валентиною Мазуренко стали вже традиційними. На зустріч також були запрошені спеціалісти з організації КДМ Шевченко Т.О., та Проценко А.В.

    Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля». На початку 2019 року президент України підписав закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Закон деталізує види насильства на фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Тож метою заходу було з’ясувати і пояснити студентам, що це означає та – головне – яка тепер існує відповідальність за вчинення такого насильства.

    «Можна констатувати, що в умовах карантину кількість випадків домашнього насильства зросла. Такі випадки стали ще більш гострими, ще жорстокішими та частішими. Якщо ми порівнюємо з докарантинним періодом, то ми отримували 1100-1300 звернень на місяць. В період карантину, зокрема з 12 березня по 12 квітня, отримано понад 2000 звернень (2051)» – зазначає речниця організації «Ла Страда – Україна» Ольга Дунебабіна.

     Що є насильством? Домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи між іншими особами в межах місця спільного проживання. «Якщо раніше домашнім насильством вважались лише інциденти у подружжі, то тепер коло осіб розширюється.

     Що розуміти під економічним насильством?

     Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

     Що розуміти під психологічним насильством?

     Психологічне насильство – це словесні образи, булінг, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

     Дуже часто про психологічне насильство кажуть, що «це просто сварка», «це просто ревнощі» і «це нормально», але це не є нормально! Те, що принижує честь та гідність особи – це і є насильство».

     За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність.

     Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

     Подібні норми запроваджуються у багатьох демократичних країнах та застосовуються міжнародним правом.

     Правозахисні організації мають стежити за виконанням норм закону та ініціювати зміни в законодавстві у разі потреби.

     Повідомити про подібні випадки є можливість за номером "Гарячої лінії" з протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю - 1547 .

     За консультацією  можна звернутись до психолога, зокрема до психологічної служби  «Довіра» Уманського НУС.  Тел. 097 578 27 47

 

 Підготувала очільниця психологічної служби університету,

практичний психолог Валентина Мазуренко,

декан інженерно-технологічного факультету Олександр Пушка