+38 (04744) 3-98-37
Меню

Історія кафедри агроінженерії

Кафедра створена в 1929 році, коли Уманський агрополітехнікум був реорганізований в Уманський сільськогосподарський інститут. Першим завідувачем кафедри був професор В.Ф. Чалий. Матеріальна база кафедри в перші роки складалася з машин і знарядь на кінній тязі. У 1935-1941 роках кафедра поповнилася тракторами, машинами на тракторній тязі, молотарками та ін.  

У 1944 році кафедру очолив доцент К.П. Моторний. Під його керівництвом було багато зроблено, щоб налагодити належний навчальний процес і поповнити матеріальну базу кафедри.

У 1949-1955 роках кафедрою завідував доцент Г.І. Фіщенко. При ньому на кафедрі було розроблено конструкцію машин для підземного поливу сільськогосподарських культур.

У 1956-1960 роках кафедрою керував доцент В.Г. Красько. У цей час на кафедрі розроблялася комплексна тема, що включала питання механізації обробітку ґрунту в плодоносних садах.

У 1960 році на чолі кафедри став кандидат технічних наук К.С. Хвиля. Технічна база зросла за рахунок тракторів нових марок, сільськогосподарських машин та іншого обладнання. Були споруджені нові приміщення. Поруч з кафедрою розбито полігон для проходження навчальної практики.

Значний вклад у розвиток кафедри також зробили завідувач кафедри М.К. Сінгур (1973-1983 рр.), доценти П.А. Рубан, П.В. Гончаренко та ін.

У 1983-2009 роках кафедру очолював кандидат технічних наук, доцент В.І. Марченко. За цей час матеріально-технічна база кафедри поповнилась новими тракторами та с.-г. машинами, було налагоджено співпрацю з ВАТ «Уманьферммаш» та ЗАТ «Райз».

У 2009-2010 роках обов’язки завідувача кафедри виконував кандидат сільськогосподарських наук, доцент Березовський Андрій Павлович.

У 2010-2012 рр.завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Войтік Андрій Володимирович.

У 2012-2014 рр.завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, професор Вольвак Сергій Федорович.

З 2014 року кафедрою завідує кандидат технічних наук, доцент Войтік Андрій Володимирович.

 

Останні новини

VI Міжнародна конференція «Інноваційні технології вирощування, зберігання та переробки продукції садівництва та рослинництва»Читати повністю

VI Міжнародна конференція «Інноваційні технології вирощування, зберігання та переробки продукції садівництва та рослинництва»

Читати повністю

Всі новини