Остання редакція: 04 грудня 2023

Студентський науковий гурток «ІНЖЕНЕР-ДОСЛІДНИК»

В Уманському національному університеті садівництва функціонує близько 30 різних студентських наукових гуртків. Кожен з них має свою наукову тематику відповідно до напрямку кафедри.

Членам гуртків надається можливість використання засвоєних теоретичних знань і практичних вмінь в різноманітних ситуаціях для розвитку навичок, що дозволяє їм стати всебічно розвиненими особистостями, готовими долати виклики професійного світу.

Кафедра агроінженерії не виключення і гордо представляє студентський науковий гурток «Інженер-дослідник». Він служить динамічним центром, надаючи студентам платформу для вивчення свого потенціалу, участі в значущих дослідженнях і реалізації своїх сильних сторін у сприятливому середовищі. Керівником гуртка є доцент кафедри Василь КРАВЧЕНКО.

Основна наукова спрямованість гуртка – «Поліпшення експлуатаційних та енергетичних показників у виробництві та первинній переробці продукції рослинництва та садівництва». Це охоплює широкий спектр дослідницьких напрямків, включаючи, але не обмежуючись:

1. Операційна ефективність: Дослідження методів оптимізації загальних операційних процесів, пов’язаних із виробництвом продуктів рослинництва та садівництва, з наголосом на зменшенні відходів, покращенні пропускної здатності та оптимізації робочих процесів.
  2. Енергетична оптимізація: Вивчення інноваційних рішень для підвищення енергоефективності в сільському господарстві та садівництві з метою мінімізації впливу на навколишнє середовище при максимальному збільшенні продуктивності.
  3. Технологічні рішення: Дослідження та розробка передових технологічних рішень, які можна інтегрувати на етапах виробництва та обробки, з метою підвищення продуктивності та використання ресурсів.
  4. Стійкість: Наголошення на сталих практиках у сільському господарстві шляхом визначення та впровадження екологічно чистих методів, які сприяють здоровішій екосистемі та довгостроковій життєздатності галузі.

Необхідно виділити окремий напрям Мехатронні системи – де можна зануритися в мультидисциплінарне середовище, яке поєднує машинобудування, електроніку та інформатику, для створення всебічно розвиненого інженера-механіка.

Спілкуючись з однодумцями та професіоналами галузі, які поділяють пристрасть до мехатроніки тут можна дізнатися про тонкощі проєктування найсучасніших мехатронних систем. Від концептуалізації до креслення наш гурток надає практичний досвід у створенні ефективних та розумних механізмів. Студенти мають змогу побачити як проєкти оживають у відчутних формах, тобто вивести свої ідеї за рамки теорії, перевіривши їх у реальних сценаріях.

Серед учасників студентського наукового гуртка потрібно відзначити студента спеціальності «Агроінженерія»Олексія БАГРІНА (група 41-ім). Він з дитинства захоплювався механізмами з пультом дистанційного управління. Оскільки його батько працював оператором трактора протягом 30 років, в нього виникла ідея проєкту – модель самохідного трактора з можливістю дистанційного управління за допомогою смартфону через Bluetooth.

Фізичною основою для проєкту стала пластикова модель трактора укріплена металевими елементами. Вправно переробляючи компоненти різних іграшок та механізмів, Олексій продемонстрував винахідливість та креативність у втіленні свого бачення в життя.

Нині удосконалений самохідний трактор має цілий ряд характеристик. Модуль Bluetooth HC-06 забезпечує безперебійне підключення смартфона, а драйвер двигуна MX1508 забезпечує точне керування електродвигунами. Акумуляторна батарея з зарядним модулем TP4056 Micro-USB живить трактор, доповнений фарами для освітлення, жовтими габаритними вогнями, що вказують напрямок, і задніми габаритними вогнями для безпеки.

Зчіпний механізм, сам по собі дивовижний, використовує сервопривід MG996R для плавного опускання та підіймання міцної металевої конструкції.

Отже, відвідуючи студентський науковий гурток, студенти можуть розкрити свій науковий потенціал, потяг до новітніх розробок і взагалі опанування, як мехатронних систем, так і інших сучасних досягнень в галузі агроінженерії.