Лабораторна робота з визначення твердості й коефіцієнту об’ємного зминання ґрунту

Студентам спеціальності 208 «Агроінженерія» була проведена лабораторна робота на тему: «Визначення твердості й коефіцієнту об’ємного зминання ґрунту» в рамках вивчення студентами дисципліни «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів». Це дозволило їм застосувати теоретичні знання до практичних, реальних сценаріїв.

Студенти 22мб-ім та 22-ім груп провели польовий візит для вивчення властивостей ґрунту. Вони вибрали для вивчення дві конкретні ділянки – одну необроблювану, а іншу оброблену оранкою. Такий вибір дозволив їм порівняти ґрунтові умови до і після обробітку (оранки).

Студенти використовували ручний пенетрометр WILE для вимірювання твердості ґрунту. Вимірювання проводилися з інтервалом 7,5 см до тих пір, поки пенетрометр більше не міг проникнути в грунт, при максимальній глибині 60 см. Цей збір даних проводився в декількох місцях, щоб забезпечити всебічну оцінку. Після завершення польових робіт студенти повернулися до аудиторії зі своїми зібраними даними для подальшого аналізу: перерахунку показників приладу в кг/см2, створення графіку зміни твердості ґрунту, визначення прийнятності умов для росту коріння рослин.

Лабораторна робота надала студентам практичний досвід у використанні пенетрометра для вимірювання твердості ґрунту. Завдяки математичному аналізу, включаючи перерахунок даних та створення графіків, студенти навчилися ефективно інтерпретувати та представляти наукові дані. Вони отримали знання про властивості ґрунту, включаючи те, як твердість ґрунту може змінюватися з глибиною та обробітком.

Таким чином, лабораторна робота надала студентам практичний досвід у ґрунтознавстві та сільському господарстві. Вони отримали практичні навички збору та аналізу даних, одночасно отримуючи глибше розуміння властивостей ґрунту та їх значення для росту і розвитку рослин, що є цінними знаннями для всіх, хто вивчає або працює в сільськогосподарському виробництві.

Іван ЛЕЩЕНКО, викладач кафедри агроінженерії.